Stosowanie pyłku pszczelego

Pyłek pszczeli to maleńkie grudki zbudowane z wielu maleńkich ziaren pyłku z kwiatów.

Przyjmowanie pyłku pszczelego można rozpocząć o każdej porze roku, większość robi to wiosną. Rano spożywamy na czczo łyżeczkę pyłku, dokładnie go gryziemy, tak, by dobrze wymieszał się ze śliną. W taki sposób należy organizm przyzwyczajać przez tydzień, po czym można zwiększyć porcję do 15 g, którym odpowiada jedna czubata łyżka.

Po dwóch tygodniach, należy przyjmować dwie porcje dziennie, jedną rano, drugą w południe, obie przed posiłkiem. Tak długo spożywamy pyłek, dopóki nie odczujemy wyraźnego jego działania, zazwyczaj trwa to około miesiąca.

Dla osób, które chcą dbać o dobry stan fizyczny i zdrowie zaleca się spożywanie pyłku zapobiegawczo - 15-20 g.
W przypadku dzieci między 6. a 12. rokiem życia proponowane jest 10-15 g, z kolei dzieci w wieku 3-5 lat mogą przyjmować 5-10 g, przy czym zalecamy wcześnijszą konsultację z lekarzem.

Pyłek pszczeliPyłek może być spożywany w formie czystej, granulowanej bądź sproszkowanej. W niektórych przypadkach ma nieprzyjemny smak, dlatego zaleca się mieszać go z małą ilością miodu. Taką mieszankę można zjadać samą, smarować nią chleb, itp.
Pyłek może być łatwiejszy do spożycia, jeśli zmieszamy go z mlekiem, jogurtem bądź dodamy trochę wody.

Okres przyjmowania oraz efekty działania pyłku w głównej mierze zależą od osoby, dolegliwości, oczekiwanego rezultatu oraz od stosowanej porcji.
Zamów produkty
Kliknij tutaj, aby złożyć zamówienie
Wykorzystanie pyłku pszczelego

Wróć do góry strony Zobacz ceny

Pyłek pszczeli
Pyłek pszczeli ceny
Pyłek pszczeli Premium 550g 87 zł
Pyłek pszczeli Premium 390g 67 zł
Pyłek pszczeli Premium 190g 39 zł
pyłek pszczeli dawkowanie Ceny produktów

Pyłek pszczeli Więcej...

2009 - 2021 © MleczkoPszczele.com